BLOG

6 sposobów na niezapomniane wspomnienia: daj Dziecku cudowny skarb!

6 sposobów na niezapomniane wspomnienia. Daj Dziecku i sobie skarb: cudowne wspomnienia! Celebrując wspólne chwile, zostań czarodziejką wspomnień!

Przed nami już kolejne Święta. Za nami Walentynki, Dzień Babci i Dziadka, grudniowy okres okołoświąteczny, obfitujący w spotkania z Bliskimi. Uff, tyle się działo, a to zaledwie kilka miesięcy. Co roku mamy co najmniej kilkanaście okazji, aby spotkać się zarówno z Rodziną, jak i z Przyjaciółmi. Dzielić wspólnie z nimi nie tylko czas, jedzenie, śmiech i prezenty, lecz później również Nasze cudowne wspomnienia.

6 sposobów na niezapomniane wspomnienia

Dziś chciałabym się podzielić z Wami kilkoma pomysłami na to, jak wspólnie można by spędzić ten czas, by później mieć co wspominać. Tak, by wspólne chwile sprawiały nam jeszcze więcej radości i przynosiły pełne zaangażowania rozmowy. W przeciwieństwie do tych trywialnych o pogodzie za oknem, o tym co kogo i gdzie strzyka (z tymi wszystkimi bardzo ciekawymi detalami), czy ostatnio przebytych chorobach… Jestem bardzo ciekawa Waszych propozycji na te wspólne chwile 🙂

Cudowne dźwięki

Zapytaj wszystkich zaproszonych:

Jaka jest Twoja ulubiona piosenka i jej wykonawca?

Może być jakiś motyw przewodni piosenki, odpowiednio do okazji np.: świąteczna, miłosna, radosna. Następnie, już w trybie online, znajdź wszystkie utwory i stwórz playlistę, której będziecie wspólnie słuchać podczas Waszego spotkania. Po spotkaniu możesz rozesłać wszystkim uczestnikom linka do waszej wspólnej playlisty.

Cyfrowe wspomnienia

Podczas wspólnych spotkań na pewno robicie dużo wspólnych zdjęć. Czemu by nie udostępnić ich wszystkim uczestnikom? (również filmików, kiedy wspólnie np.: śpiewamy kolędy czy się wygłupiamy). Prześlij zdjęcia na witrynę (np.:Lifecake) i udostępnij wszystkim obecnym. Może jest ktoś, kto także chciał być z Wami w tym momencie, a nie mógł? Jemu również można udostępnić 😀

Koperta komplementów

Kolejny pomysł to koperta komplementów. To z pewnością zrobi niezapomniane wrażenie. Oto, co robisz. Umieść na stole przy każdej osobie kopertę z jej imieniem. Następnie poproś wszystkich, aby odpowiedzieli na jedno lub więcej pytań dotyczących każdej osoby. Może to być pytanie:

Jaki jest największy talent tej osoby? Za co najbardziej ją cenisz? Dlaczego jest dla ciebie wyjątkowa?

Niech każdy odpowie na małej karteczce – napisze imię osoby i odpowiedź na pytanie. Następnie wszyscy wkładają wypełnione już karteczki do odpowiednich kopert. Teraz pozostaje już każdemu tylko odczytać ich zawartość. Można podzielić się na forum swoimi odczuciami po zapoznaniu się z kopertą komplementów.

Pudełko pytań

Wszyscy zgromadzeni piszą po 2 lub więcej pytań lub tematów, które chcieliby wiedzieć o sobie nawzajem. Ty jako jako gospodyni możesz również wybrać temat przewodni. Przykładowe pytania to:

Jaki był najbardziej porywający/śmieszny/żenujący moment, który miałaś w mijającym roku? Opisz, co najlepszego przydarzyło Ci się ostatnio? Za co jesteś najbardziej wdzięczna?

Pytania muszą być na tyle ogólne, aby każdy mógł na nie odpowiedzieć. Następnie umieśćcie pytania w pudełku. Każdy z Uczestników losuje pytanie i na nie odpowiada.

Czas na wyjątkowy prezent

Zamiast maszerować przez centra handlowe, aby znaleźć idealny prezent. Wybierz ten najlepszy dla swojego bliskiego Przyjaciela i Rodziny. Najbardziej znaczącym prezentem, jaki możesz ofiarować, jest twój czas. Tak jest! Pisałam już o tym TUTAJ. Wraz z własnoręcznie napisaną kartką wypełnioną sentymentalnymi uczuciami, możesz zadeklarować kilka wspólnych doświadczeń, które zamierzasz przekazać najbliższym w nadchodzącym roku. Jedna romantyczna kolacja przy świecach każdego miesiąca (to mój prezent z tego roku dla Partnera). Zaszalej! np.: codzienne wysprzątana sypialnia przez kolejny tydzień lub …. Co sobie tylko wymarzysz.

Nie tylko spotykajcie się, dawajcie razem

Zróbcie wspólnie coś sensownego dla kogoś innego. Poproś każdą osobę, która przyjdzie, aby przyniosła jedzenie w puszkach, zabawkę, karmę dla kota lub koce, czy może zorganizujcie wspólną darowiznę finansową. Jeszcze większą frajdę możecie mieć zgłaszając się wspólnie na wolontariat np.: w lokalnym schronisku dla zwierząt, banku żywności lub znajdując rodziny w potrzebie w lokalnych społecznościach i obdarowując je prezentami. Jest dużo inicjatyw, do których można się dołączyć. Obdarowanie kogoś bezpośrednio to prawdziwa moc, niezapomniane i wzruszające przeżycie, które zostaje z nami na zawsze!

6 sposobów na niezapomniane wspomnienia to pomysły na wspólne tworzenie jeszcze trwalszych i znaczących wspomnień. A jakie są Twoje ulubione? 😉

Mogą Ci się również spodobać

Leave a Reply