BLOG, Kuchnia

Apsik!

Chyba każda z nas – Mam ma swoje domowe sposoby na przeziębienie. Ja na spokojnie planowałam przygotowanie swoich magicznych wywarów wraz z początkiem Października.

Marzyłam by rozpocząć od syropów malinowych… Mniam. Następnie, ze swojego dzieciństwa bardzo przyjemnie wspominam, syrop z cebuli.

I tak kolejne mikstury, bomby odpornościowe, chciałam aplikować regularnie kochanym domownikom. Przygotować sobie słoiczek i każdy dzień i noc witać łyżką lub dwiema.

Tymczasem okazało się, że magiczna mikstura jest potrzebne na wczoraj!

Chyba wszyscy jesteśmy trochę zaskoczeni aurą za oknem. My ponad tydzień temu wróciliśmy z nad morza. Podczas naszego miesięcznego pobytu, choć pogoda czasami płatała figle – padało i wiało, moje Dziewczynki były super-zdrowe.

Po powrocie i tygodniu spędzonym w przedszkolu, Eliza – o poranku zdrowa jak ryba, po południu wróciła już zakatarzona i kichająca…

Musiałam działać od razu! Użyłam super-mikstury:

 • imbir,
 • cytryna,
 • miód.

Wrzuciłam wszystkie 3 składniki (na oko) do pojemnika i na nielegalu zmiksowałam*.

Zaaplikowałam – natychmiast!

Procedurę powtarzałam kilka razy dziennie. I choć pacjentka trochę się krzywi, przełykając łyżkę syropu (imbir jest dosyć intensywny), to jednak słodycz miodu rekompensuje jej to z nadwyżką. Na jej prośbę miodu jest naprawdę sporo 🙂 !

Po 2 dniach prychanie zniknęło na dobre, a po kolejnym dniu katar również odpuścił. Uff udało się!

Kolejnymi sprawdzonymi miksturami również mogę się podzielić. Wczoraj odebrałam także moją nową – tajną broń: Witaminę C – 100% kwas l-askorbinowy.

A Ty – jakie są Twoje wypróbowane sposoby na jesienne przeziębienie?

Zapraszam do podzielenia się nimi w komentarzu.

*Oryginalnie: imbir i cytrynę kroi się drobno, układa warstwami naprzemiennie w słoiku i zalewa miodem. Następnie mikstura leżakuje już w lodówce i po minimum 24h jest gotowa do spożycia (składniki puszczają soki).

 

napisała

Mogą Ci się również spodobać

2 komentarze

 • Kasia K

  z lekkich: sambucol, ew. znacznie mniej działający domowy syrop z bzu. Z ciężkiego kalibru dla mnie: cebula, czosnek, miód. Dla młodego: cebula i miód bo czosnku nie weźmie za nic.

  Wrzesień 22, 2017 at 10:43 am Odpowiedz
  • Natalia

   Kasiu, dzięki za podzielenie się przepisem 🙂 Będziemy próbować! Dużo zdrówka życzę.

   Wrzesień 22, 2017 at 6:07 pm Odpowiedz

  Leave a Reply