BLOG

Babciu, babciu co Ci dam..?

 • Wielkimi krokami zbliżają się Dzień Babci i Dzień Dziadka. To bardzo ważne święta, zwłaszcza kiedy jest się jeszcze dzieckiem lub kiedy.. samemu ma się już dzieci.

Czekoladki czy laurka?

Oczywiście– w innych okolicznościach to równie ważne dni – jednak nie da się ukryć, że dzieci przeżywają bardziej, a dziadkowie jeszcze bardziej. Z resztą z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że moja babcia znacznie bardziej cieszy się z malunków nieco młodszych pociech, niż z prezentów otrzymanych ostatnio ode mnie. Może powinnam wrócić do starych dobrych laurek..?

No, no.. widzę kochanie, że narysowałaś mi pięknego słonia.. Nie? Dobra! Nie mów! Już wiem! To.. Marsjanin w masce gazowej! Nie? Odkurzacz? Serio? O żesz..

Może jednak zostawię tę przyjemność młodszym i zdolniejszym ode mnie.

Duma, radość i wzruszenie

W każdym razie, w tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, stajemy przed dylematem: co można podarować tak ważnym osobom, jakimi w naszym życiu są Dziadek i Babcia? Jaki prezent może stanąć na wysokości Takiego zadania? Prawdopodobnie dziadkowie powiedzą: wystarczy, że jesteś. I pewnie jest w tym pewna prawda, zważywszy, że dziadkowie (zazwyczaj) już od dawna sami mogą zatroszczyć się o swoje materialne potrzeby. A jednak duma, radość i wzruszenie dziadków, które pojawiają się podczas otrzymywania własnoręcznie wykonanych przez wnuków prac są równie nieocenione jak duma, radość i wzruszenie wnuków, kiedy mogą ich tymi pracami obdarować. Swoją drogą obserwowanie tej wymiany wywołuje podobne uczucia w rodzicach, co potęguje cały ten doskonały efekt.

Piękne pomysły

Po małej burzy mózgów oraz dzięki pomocy, jaką niesie sieć, powstała całkiem pokaźna i sympatyczna lista podarunków. Oto pomysły, które najbardziej nam się spodobały:

 • Urodzinowa przypominajka od Kasi Ogórek.
 • Obraz z wytłaczanki po jajkach (zauważony na stronie www.coverbaby.pl).
 • Wszelkiego rodzaju pomysłowe laurki (guziki i pomponiki mogą inicjować balony lub kwiaty, a korale mogą ozdobić szyję namalowanej babci).
 • Obrazy (naklejenie na czyste płótno wzorów, które po zakończeniu pracy małych artystów można odkleić, daje świetne i interesujące efekty).
 • Mały pamiętnik do przechowywania dobrych myśli i zdjęć (autor: Anna Cyraska).
 • Dużo, dużo, dużo zdjęć (kolarze, kalendarze, fotoksiążki czy mini-albumy to ponadczasowe prezenty).
 • Nasz faworyt z zeszłego roku, który sprawdził się pomimo, że dzieci jeszcze wtedy nie nabyły umiejętności językowych do perfekcji (lub prawie wcale) : filmik z życzeniami i dobrym słowem (polecam zwłaszcza, gdy dzielą Was od dziadków kilometry).

My mamy już tegorocznych zwycięzców – prezenty, które trafią w ręce Dziadków i z całego serca nie mogę doczekać się tego święta! 

A Wy? Macie już wybrane pomysły? A może już zrealizowane?

napisała

Mogą Ci się również spodobać

2 komentarze

 • Bozena

  Kalendarz z aktulnymi zdjeciami- zawsze sprawia to radosc Babciom i Dziadkom.

  Styczeń 17, 2018 at 3:06 pm Odpowiedz
  • Roksana

   Taki kalendarz to świetny prezent! Zdjęcia są ponadczasowe!

   Styczeń 17, 2018 at 7:43 pm Odpowiedz

  Leave a Reply