BLOG, Rozwój Osobisty

Historia roku w 6 słowach

Jak tam po Świętach? My czas świąteczny spędziliśmy bardzo fajnie i pozytywnie. W gronie Najbliższych – cudowne zakończenie roku! Teraz tylko Historia roku w 6 słowach i  wracam pakowania – lecimy z Dzieciakami na Wyspy Kanaryjskie. To już taka rodzinna tradycja, by podczas szarzyzny w naszym kraju,  złapać przez 2 tygodnie trochę słońca i wiatru we włosy. Nie byłoby tego wyjazdu, gdyby nie skrupulatne planowanie już na rok wcześniej (sic!).  Też tak macie? O planowaniu może trochę później.

W wolnej chwili, pomiędzy opieką nad młodszą Córeczką, a krzątaniem się po mieszkaniu w poszukiwaniu strojów kąpielowych, łapię myśli na kilka wpisów na czas mojej “nieobecności”.

Podsumowanie

Bardzo mocno nawołuje mnie teraz podsumowanie. Zbliżający się koniec roku to doskonały moment, by spojrzeć na swoje życie z dystansu. Ach przyda mi się, przyda!
Coś się kończy, coś żegnamy, zostawiamy za sobą… Energia tych ostatnich kilku dni grudnia sprzyja refleksjom. Korzystam więc z tej magii i spokoju, który dają mi momenty samotności. Jak tylko w końcu nastąpią heh łapię za notes i piszę.

Chciałabym Cię dzisiaj zaprosić do napisania krótkiej  historii. Historii mijającego właśnie roku z Tobą w roli głównej. Zawrzyj ją w 6 słowach.

Pocieszające jest to, że im bardziej świadomie zamkniemy mijający właśnie rok, z tym  większą uważnością wejdziemy w kolejny. Nasza następna historia będzie już bardziej – no właśnie jaka? Chyba NASZA, MOJA 😀

Wyzwanie dla Ciebie

Wyłącz teraz komputer. Zamknij drzwi do pokoju. Usiądź w ciszy i pomyśl na spokojnie. Wypisz kilka słów, które przychodzą Ci do głowy w związku z mijającym rokiem… Możesz sporządzić listę słów, jeśli tylko chcesz. Niech Lista ta opisuje, kim jesteś, kim się stałaś w mijającym roku, co takiego zrobiłaś, co wniosłaś do świata? Jakie było Twoje życie przez ten rok?

Podobne rzeczy i podsumowania widziałaś już pewnie  w sieci milion razy

Może nawet bardziej skomplikowane. Pytanie jednak – czy cokolwiek spisałaś sobie na spokojnie na papierze? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi NIE to właśnie teraz jest najlepszy moment, żeby to zmienić i zacząć (bo naprawdę warto).

Historia roku w 6 słowach

Przekuj swoje wspomnienia w 6 słów.Teraz, gdy już masz spisane słowa przekuj swoje wspomnienia w wybrane 6 słów. Podziel się nimi w komentarzach. Dodatkowych inspiracji i informacji  o projekcie możesz zaczerpnąć TUTAJ

To może być naprawdę ekscytująca zabawa. Zwłaszcza, że trzeba się zmieścić w zaledwie 6 słowach. Dla mnie jest to nie-lada wyzwaniem! Być może będzie to trochę konfrontujące doświadczenie, które wesprze Cię w otwarciu oczu. Może zachęci Cię do jakiejś zmiany ścieżki, którą właśnie zmierzasz. Tak, byś za rok mogła napisać już całkiem nową historię. Daj temu szansę.

Po prostu weź długopis i zrób TO! Zobacz jaka historia Ci się ukaże. Ja już to zrobiłam i dało mi to dużo wglądu i trochę spokoju, że zmierzam tam, gdzie chcę.

Oto moja historia:

Usłyszałam pieśń. Zaufałam odwadze narodzin, odpowiedziałam.

Zachęcam do podzielenia się swoją historią w komentarzu.

Jeśli podoba Ci się pomysł Historia roku w 6 słowach poleć ten artykuł swojej przyjaciółce, niech również dołączy do Naszej zabawy.  Oddasz mi przez to ogromną przysługę, potwierdzając, że ten wpis jest dla Ciebie wartościowy 🙂


Z góry pięknie dziękuję za podzielenie się Twoją historią 🙂

napisała

Mogą Ci się również spodobać

2 komentarze

 • Dawid

  Dziele sie:) Narodziny ,Rodzina, Realizacja , Marzenie, Oddech, Zmiana

  Grudzień 30, 2017 at 5:40 pm Odpowiedz
  • Natalia

   Dzięki za podzielenie się 😀

   Styczeń 15, 2018 at 7:34 am Odpowiedz

  Leave a Reply