BLOG, Rozwój Osobisty

Kamień mocy

Kamień mocy to krótkie ćwiczenie, które ma dawać moc! Jest też bardzo pomocne w momentach, kiedy szybko potrzebujemy po nią sięgnąć. Przykład: dzisiejsza noc, gdzie moja kochana Dzidzia budziła się co 15 minut. Mój “kamień mocy” wpisuje się tutaj idealnie i bardzo się cieszę, że moim talizmanem jest piórko “lekkości”! Wręcz dodaje mi skrzydeł.

Ćwiczenie kamień mocy

Jest skupione na odpowiedzi na 2 pytania:

Czego najbardziej potrzebujesz teraz dla siebie?

Co pragniesz zaprosić do swojego życia?

Nie śpiesz się z odpowiedzią. Pozwól, żeby sama do Ciebie przyszła. Usłysz ją. Do wielu z nas pragnienie, intencja mówi szeptem. Prowadzi, popycha ku nowemu, kieruje, podpowiada.

Intencja przenosi cię do twojego wnętrza, rdzenia. Sama najlepiej wiesz, czego potrzebujesz. Wiesz dokładnie w jaki sposób Twój świat może i powinien zostać zmieniony, przez samą Ciebie.

W naszym pośpiechu, aby szybko się zadowolić, czasami zbyt pośpiesznie coś wymyślimy i “odhaczamy”, by po prostu móc pójść dalej.

Ty daj Sobie samej przestrzeń i czas, by “kamień mocy” był spójny z Tobą i Twoimi potrzebami.
Intencja jest tutaj właściwą odpowiedzią. Intencja to przejrzystość. To ruch. To pole siłowe, które zasila i nadaje kierunek Twojemu życiu.

Kamień mocy

Możesz go używać jako intencji na kolejny rok. Ja sama tak robię. Zaproś teraz do swojego życia właśnie TO, czego potrzebujesz najbardziej.
Znajdź/Swtórz swój “kamień mocy”, który będzie symbolizował twoją intencję. Zastanów się jakie słowo, fraza znajdą się na nim? Czym on będzie, jaki będzie miał kolor, kształt i wielkość?
Bardzo istotne jest by był on na tyle poręczny, żebyś mogła go mieć jak najczęściej przy sobie (w kieszeni, kalendarzu czy w torebce).

To będzie Twój talizman, który będzie Ci przypominał o tym, co teraz zapraszasz do swojego życia i na co się otwierasz.

Gdy tylko poczujesz, że znów zaczynasz myśleć według starych i już niechcianych schematów, on będzie przy Tobie!

Za każdym razem, gdy poczujesz, że zaczynasz wątpić w siebie samą, swoje możliwości, przypomnij sobie o swoim kamieniu. Spójrz na niego, potrzymaj w dłoni, przywołaj intencję. Obserwuj jak niechciane myśli przepływają, odchodzą. To tylko myśli, więc pozwól im odpłynąć.

Podziel się z nami swoim kamieniem mocy!

Niech nabierze jeszcze większej mocy 😀 Prześlij go na naszego maila: blog@mamychwile.pl lub wrzuć na FB.
Czekam z niecierpliwością, co takiego zapraszasz do swojego życia!

Mogą Ci się również spodobać

Leave a Reply