BLOG

Cudowny prezent na Święta

W tym roku Moi Milusińscy znajdą w wigilijny poranek pięknie przystrojone koperty tkwiącą wśród gałęzi naszej choinki. Bez żadnego adresata, bez nazwy, żadnego napisu. Tylko koperty, które podziwiają nasze pięknie przystrojone drzewko. A w tych kopertach… cudowny prezent na Święta. Jeśli chcecie wiedzieć jaki – zapraszam do dalszej lektury.

Prezenty, prezenty, prezenty

Ja sama do kwestii prezentów podchodzę już teraz mocno pragmatycznie i staram się dowiedzieć, co dana osoba chciałaby otrzymać. Jeśli z jakiś względów jest to niemożliwe, stawiam na uniwersalne rozwiązania, jak np. Vouchery. Podarunki, które kupujemy są sensowne i znaczą więcej, niż tylko ułamek sekundy radości na twarzy bliskich, w momencie ich otrzymania. Jednak nie zawsze tak było.
Przyznam, że chyba większości z Nas prezenty sprawiały w przeszłości lub nadal sprawiają choć odrobinę kłopotu. Zarówno, gdy to my nimi obdarowujemy, jak gdy je otrzymujemy. Odwieczne pytania: co kupić? (w szczególności płci przeciwnej). Kolejne to: co zrobić z chybionym prezentem i czy wypada sprzedać nietrafiony podarunek, by nie zalegał nam na półce? To są odwieczne po-świąteczne dylematy.

A może by tak zamiast kolejnego pięknego przedmiotu podarować ukochanej osobie coś, co jest dla niej i dla nas najcenniejsze?
Podarować w prezencie czas.

W dzisiejszym świecie to właśnie wieczny niedoczas jest tym, co depcze nam po piętach. Sam czas stał się jednym z najcenniejszych i najbardziej pożądanych dóbr.
Doba pęka w szwach: opieka nad dziećmi, praca, zakupy, dom, zajęcia dodatkowe, dojazdy. Wiecznie coś mamy umówionego. Brakuje nam go na zwyczajne pobycie ze sobą, posiedzenie, spędzenie go z Bliskimi.

“Mieć” czy “Być”? czyli prezent dla Ducha

“Być” to mój ulubiony sposób. O randkach solo pisałam już TUTAJ. Czemu by nie obdarować ukochanej osoby właśnie takim: cudowny prezent na Święta? Zastanówmy się, co wywoła u tej osoby prawdziwą radość. O czym zawsze marzyła, żeby przeżyć, zrobić, spróbować, nauczyć się? Może zawsze chciała szyć, bo wtedy wręcz się zatraca i uwielbia ten stan. Nic prostszego – kursy szycia są teraz dostępne od ręki. Malarstwo, koncert, wizyta w Galerii…
Tak naprawdę liczy się szczęście, które niesie ze sobą dany gest czy przedmiot. O wielkości tego szczęścia nie decyduje kwota, czas, czy zaangażowanie, które zapłacimy. Radością są wartości, które dla nas przedstawia, które ze sobą niesie. Nasze prawdziwe potrzeby, które zaspakaja.

Potrzeba serca

To coś cudownego. Chęć poczucia, zrobienia czegoś, posiadania, która wypływa z samego środka nas, z prawdziwej potrzeby serca. Okres Świąt Bożego Narodzenia to magiczny moment, który może wspierać nas w zdefiniowaniu tych najbardziej naszych potrzeb.

Inspiracje prezentowe

Znajdziecie tutaj pomysły na spędzenie czasu po swojemu, zarówno solo, jak i w cudownym gronie Waszych Milusińskich. Spędzony razem czas jest bezcenny. Czasami prezenty będą wymagały od Was większego zaangażowania w ich przygotowanie.
Mam nadzieję, że znajdziecie tutaj inspirację na upominek dla Najbliższych.

Lista inspiracji na cudowny prezent na Święta
 • Randka solo dla ukochanej osoby – np.: zestaw farb, pędzli i płócien wraz z kilkoma godzinami samotności. Wiecie, że to uwielbia, a nigdy nie ma na to czasu.
 • Kurs szycia lub lekcje kitesurfingu – cokolwiek, o czym wiecie, że obdarowana osoba zawsze chciał spróbować, a nigdy nie było ku temu okazji.
 • Romantyczny lot balonem czy ekstremalny skok na bungee.
 • Voucher na dowolne wykorzystanie przez obdarowanego kilku godzin Twojego czasu. W tym roku użyję tej opcji w takiej wersji po raz pierwszy. Ciekawa jestem, co Moi Milusińscy wymyślą…
 • Bilet na koncert noworoczny, ulubioną kapelę rockową, do kina czy teatru. Do Waszej decyzji czy jako artystyczna randka solo czy Wasz czas wspólny.
 • Śniadanie do łóżka. Może też być każda inna forma gotowania i konsumowania jedzenia. Kilka innych inspiracji możecie jeszcze zaczerpnąć TUTAJ.
 • Sesja fotograficzna z profesjonalnym makijażem lub sesja rodzinna.
 • Samodzielnie przygotowana kartka świąteczna ze wspólnymi zdjęciami i osobistymi życzeniami.
 • Vouchery prezentowe wszelkiego rodzaju. Mój pragmatyzm, który pozwoli Obdarowanemu na wybranie najlepszego prezentu dla siebie.
 • Kwota przeznaczona na dowolny cel charytatywny. My co roku wspólnie wybieramy Organizację.
 • Własnoręcznie zrobiony prezent.
Liczę, że powyższa Lista zostanie przez Was rozbudowana
Podzielcie się Swoimi pomysłami na cudowny prezent na Święta, chętnie uzupełnię powyższą listę!

napisała

Mogą Ci się również spodobać

2 komentarze

 • Bożena

  Bardzo ciekawa lista prezentów. Uwielbiam rownież prezenty w formie kart podarunkowych do Orsaya, Spa, bądź kolację we dwoje. Bardzo spodobala mi się opcja z sesją rodzinną.

  Grudzień 19, 2017 at 5:28 pm Odpowiedz
  • Natalia

   Dzięki za kolejne propozycje do dopisania na Listę. Kolacja we dwoje mhhmm. Aż się sama rozmarzyłam (a Bobas mi tu za plecami gaworzy) 😀

   Grudzień 19, 2017 at 8:05 pm Odpowiedz

  Leave a Reply