BLOG

Narodziny Mamy. Relaks nie tylko w ciąży.

Co powiesz na chwilę spokoju? Cisza, pełen relaks. Istniejesz tylko Ty i rozkwitające w Tobie nowe życie. Jesteś zadowolona, radosna i odprężona. Taka Mama oznacza równie zrelaksowane i spokojne Dziecko.
Brzmi zbyt idealnie? A jednak jest możliwe dzięki relaksacjom Narodziny Mamy.

Narodziny Mamy. Często gdzieś się spieszysz, pracujesz zawodowo, masz na głowie obowiązki domowe i milion spraw do załatwienia.

Chwila dla siebie – phi, z miłą chęcią

Zaraz po tym, jak dokończę projekt, pomogę w comiesięcznym rozliczeniu, zrobię zakupy i zaprowadzę pupila do weterynarza. Lista „rzeczy do zrobienia” z każdym dniem się powiększa.

Później jeszcze wyprawka dla maleństwa, remont pokoju i… upragniony koniec.

Uff, prawdziwa ulga

Szkoda tylko, że pierwsza wolna chwila dla siebie wypada w 3 miesiącu od narodzin Dziecka!

Tymczasem twoje mięśnie są napięte do granic wytrzymałości. Jesteś niespokojna, przemęczona, czasami rozkojarzona. Często odczuwasz nieprzyjemne sztywnienie mięśni karku spowodowane stresem.

Sztuka rozluźniania się

Szczęśliwie dla ciebie i maleństwa czytasz ten tekst, który zawiera kilka prostych i bardzo przyjemnych sposobów relaksowania się podczas ciąży i nie tylko. Pamiętaj, że bycie w ciąży to szczególny czas, kiedy dwa serca i dwie dusze przebywają w jednym ciele. Najważniejsi jesteście właśnie wy, a waszym głównym zadaniem jest cieszenie się tą wspólną koegzystencją.

Od dzisiaj w twoim kalendarzu pojawi się dodatkowy obowiązek…

Rozumiem, co chcesz powiedzieć:

“Że co, że jak %#@#?!”

Wiem, wiem – tak masz już tego tyyyle na głowie. Masz rację, to może być naprawdę trudne – kolejny obowiązek, ah! A może mogłabyś to sprawdzić, dać temu i sobie szansę? Mogłabt s dać sobie chociaż tych 5 minut w ciągu dnia?! Mogłabyś przecież spróbować, co Ci szkodzi?! Coś mi podpowiada, że dałabyś radę, prawda?

Wszyscy wiemy, jak rodzi się Dziecko. A czy wiemy jak rodzi się Matka?  Właśnie tutaj ze wsparciem przychodzi projekt Narodziny Mamy. O nowej roli Mamy możesz także przeczytać TUTAJ.

Teraz uważaj, ponieważ codziennie do końca ciąży (a może i do końca życia) poświęcisz kilka chwil by się wyciszyć, zrelaksować i zdystansować od problemów dnia codziennego.

Dzięki nauce świadomej relaksacji nie tylko pogodniej przejdziesz przez okres ciąży i wzmocnisz witalność, lecz również praktycznie przygotujesz się do porodu. Podczas trwania porodu skurcze macicy wywołują automatycznie napinanie się mięśni.

Gdy opanujesz sztukę rozluźniania się, twoje ciało będzie bardziej zaopiekowane i dotlenione. Świadomym oddechem zmniejszysz stres, złagodzisz ból,  zachowując przy tym spokój i rozkładając siły.

Złap oddech (nie tylko w ciąży)!

Oto kilka sposobów, które pomogą ci się zrelaksować:

  • Wybierz się na spacer. Natura koi zmysły, pozwól by twoje myśli kręciły się wokół przyjemnych tematów.
  • Weź odświeżający prysznic. Po dniu w pracy i codziennej gonitwie wyobraź sobie, że strumień wody obmywa cię z twoich trosk, stresów i przynosi ze sobą świeżą energię witalną.
  • Oddaj się przyjemnej lekturze, spędź chwilę ze swoją ulubioną książką.
  • Zrób sobie małą przyjemność, np. wyskakując z przyjaciółką na herbatę do ulubionej kawiarenki.
  • Zrelaksuj się przy dźwiękach twojej ulubionej muzyki lub posłuchaj muzyki klasycznej.
  • Oddaj się przyjemności dzikiego tańca przy swojej ulubionej muzyce.
  • Praktykuj sztukę relaksacji.
Narodziny Mamy – zajawka 

Ten tekst to tak naprawdę zajawka! Już wkrótce pojawi się więcej szczegółów, artykułów nt. relaksacji i wizualizacji. Może uda nam się nawet zamieścić relaksację do odsłuchania na Blogu (zaraz po tym, jak dowiem się jak to zrobić technicznie 🙂

Ciekawa jestem jak Wy same się relaksujecie? Jak często się Wam to “zdarza”?

Mogą Ci się również spodobać

Leave a Reply