BLOG, WARSZTATY

Świąteczna paczka dla Wcześniaków

Nie jestem mamą wcześniaka. Ale mogłam być. Na przedwczesny poród nie ma szczepionki. Średnio co dziesiąte dziecko przychodzi na świat za wcześnie. 17 listopada obchodzimy Światowy Dzień Wcześniaka. Zapraszamy do wspólnej akcji na rzecz pomocy wcześniakom!

Niezwykłe Mamy

Od zawsze niesamowicie wzruszał mnie widok najmłodszych z najmłodszych. Jednocześnie byłam pełna podziwu dla ich rodziców! Tych Mam, które czasem długie tygodnie, a nawet miesiące, czekają na pierwszy kontakt skóra do skóry, na pocałunek, przytulenie. W tym czasie ich ukochane Maleństwa walczą o zdrowie, nierzadko życie…

Od początku kibicuję i jak mogę wspieram Drużynę A – trojaczki urodzone w 26. tygodniu ciąży. Kto nie zna ich historii serdecznie polecam bloga prowadzonego przez ich niezwykłą MamęMiłość do potęgi trzeciej. Ania, Alicja i Aleksander borykają się z wieloma problemami zdrowotnymi, które są skutkiem przedwczesnego porodu, ale mają niesamowitych rodziców, którzy walczą niestrudzenie, by im pomóc jak tylko się da!

Mamą wcześniaka najczęściej zostaje się z zaskoczenia. W szpitalu w trakcie ciąży poznałam niezwykłą Mamę wcześniaka. Z dnia na dzień musiała zostawić w domu dwulatkę i zostać w szpitalu na prawie dwa miesiące ze swoim maleńkim synem. Mimo trudów była niesamowicie pogodną, pełną optymizmu i zapału kobietą. Dla mnie – najlepszą „położną”, która,  jako koleżanka z sali poporodowej, bardzo mi pomogła w opiece nad noworodkiem.

Zbiórka WŁÓCZKI dla WCZEŚNIAKÓW

Z okazji Światowego Dnia Wcześniaka organizujemy zbiórkę na rzecz Fundacji Małych Serc, która w Polsce jest organizatorem akcji Ośmiorniczek dla wcześniaków (fotografia ze strony Fundacji)

Ośmiorniczki dla wcześniaków to akcja, która ma na celu wyposażenie oddziałów noworodkowych w szydełkowe ośmiorniczki. Badania pokazały, że macki tych maskotek przypominają wcześniakom pępowinę. Dodatkowo maluchy mają mocno wykształcony odruch chwytny i często wyrywały kabelki, które są podłączone do aparatur podtrzymujących je przy życiu. Teraz bawią się mackami, a nie kabelkami. Przed włożeniem ośmiorniczki do inkubatora mama dziecka nosi zabawkę przy sobie, aby ta przesiąknęła jej zapachem i skolonizowała na sobie bakterie odpornościowe. W ten sposób wkładamy do inkubatorów namiastkę mamy.

Czytamy na stronie Fundacji: http://www.fundacjamalychserc.pl/fundacja.php

Przez miesiąc – do 12 grudnia zbieramy WŁÓCZKĘ, która posłuży wolontariuszom do wykonania ośmiorniczek oraz na warsztaty do nauki szydełkowania tych niezwykłych maskotek. Włóczka bawełniana dla Maluszków musi być nowa i certyfikowana (luxor, himalaya denim, cotton true sport, cottonwood), wszystkie inne przyjmiemy na potrzeby warsztatów. Możecie przynieść włóczkę do CH Forum w Gliwicach na nasze dwa kolejne spotkania (21 listopada i 12 grudnia godzinach 10.00-12.00). Jeśli chcesz przyłączyć się do akcji, a nie możesz przyjść w godzinach dopołudniowych – koniecznie daj nam znać!
W logistyce przedsięwzięcia i transporcie całej włóczki do Fundacji wspomaga nas sklep z najlepszymi karmami dla psów i kotów w internecie, czyli www.premiumkarmy.pl

Szczegóły i aktualizacje na Facebook’u. Udostępniajcie wydarzenie!

Wierzymy, że z Waszą pomocą uda się wysłać Świąteczną paczkę do Fundacji. Kto jest z nami?

PS Fotografia nie jest przypadkowa, ponieważ symbolem wsparcia dla Wcześniaków jest kolor fioletowy i fioletowa wstążka. Same krokusy to już mój pomysł – piękne i niestrudzone WCZEŚNIAKI wśród kwiatów 🙂

Mogą Ci się również spodobać

4 komentarze

 • Mamaandco.pl

  Nie słyszałam o tej akcji, a bardzo chętnie wezmę w niej udział! Włóczka tak niewiele kosztuje, a może pomóc maluchom!

  Listopad 17, 2017 at 11:03 am Odpowiedz
  • Natalia_M

   Cieszę się bardzo! 🙂 I zachęcam do wsparcia akcji! 🙂

   Listopad 20, 2017 at 4:27 pm Odpowiedz
 • Kalendarz adwentowy dla dzieci i dorosłych - MamyChwile - blog dla mam

  […] wspólne porządki, pieczenie pierników, czy prezentowe zakupy. Może jakaś akcja charytatywna (Przypominamy o naszej!)? Wizyta u dawno nie widzianych […]

  Listopad 23, 2017 at 5:55 pm Odpowiedz
 • Mamy Chwile pomagają Dzieciaczkom w potrzebie :)

  […] To już kolejna, do której czynnie się przyłączyłyśmy. O paczce dla Wcześniaków można przeczytać TUTAJ. […]

  Marzec 28, 2018 at 8:48 am Odpowiedz
 • Leave a Reply